Заняття з розвитку мовлення в молодшій логопедичній групі
Тема: Слухання казки
В.Сухомлинського «Сонце та сонечко»
Мета : Зв’язне мовлення: Вчити
переказувати казку
Словникова робота: Вчити добирати до
іменника якісні прикметники (яскраве, тепле, променисте,
добре, світле, гаряче), активізувати словниковий запас дітейдіє словами
доконаного виду (трапилась, стало, прокинулась, позіхнула, визирнула).
Звукова культура мовлення: Розвивати
звукову виразність мовлення, закріпити навички діафрагмального дихання,
автоматизувати звук [Ж] шляхом промовляння складових рядів у поєднанні з
рухами, розвивати почуття ритму, слухову увагу.
Сприяти формуванню інтересу
дітей до природи.
Матеріал: Презентація
Хід заняття
Вихователь. Доброго дня мої малята. Давайте з вами привітаємось
Доброго ранку небо блакитне,
доброго ранку сонце привітне,
доброго ранку в небі пташки,
доброго ранку тобі і мені.
Пригадайте яка зараз пора року. (Весна). Вже більше сонячних днів. Скажіть
весняне сонечко яке? (яскраве, тепле, променисте, добре, світле, гаряче). Сонце
стало пригрівати і подивіться хто до мене залетів. (показую комаху сонечко). Ми
знаємо що комашки взимку сплять. Сідайте зручніше і послухай історію, яка відбулась з цим жучком взимку.
Читання казки В. Сухомлинського «Сонце і
сонечко».
Восени заховалось Сонечко під корою
дерева. Спить собі комашка, не страшні їй ні морози люті, ні вітри студені.
Спить Сонечко, і сниться йому теплий сонячний день, легенька хмарка на
блакитному небі, яскрава веселка.
Серед зими трапилась тепла сонячна днина.
Тихо в лісі, вітру немає. Нагріло сонце міцну кору. Жарко стало Сонечкові.
Прокинулась комашка, солодко позіхнула, визирнула з-під кори. Хотіла вже було
розправити крильця й полетіти, та сонце застерегло:
–
Не вилазь, Сонечку! Сховайся у свою теплу постіль. Рано тобі ще літати
– загинеш. Мої промені теплі, та мороз
підступний – уб’є тебе. Ще будуть і
завірюхи, й вітри холодні, й морози тріскучі.
Сонечко послухалось доброго слова.
Подихало свіжим повітрям і залізло знову в свою теплу постіль.
Бесіда:
Скажіть де заховалось сонечко восени (під корою дерева)
Що комашці снилося? ( теплий сонячний день, легенька хмарка на блакитному небі, яскрава веселка)
Серед зими трапилась тепла сонячна днина і що сонечко зробило (прокинулося, позіхнуло, визирнуло)
Що сказало Сонце комашці? (Не вилазь, Сонечку! Сховайся у свою теплу
постіль. Рано тобі ще літати – загинеш).
Закінчується казка такими словами
«Сонечко послухалось доброго слова. Подихало свіжим повітрям і залізло знову в
свою теплу постіль. Давайте
ми з вами теж подихаємо як Сонечко.
Дихальна вправа «Комашка дихає свіжим
повітрям»
Ритмічна вправа «Хлопай-шльопай»
А зараз проспіваємо пісеньку жука.
жи-жи-жа
жо-жо-жу
хлоп-хлоп-шльоп
хлоп-хлоп-шльоп
жі-жі-же
хлоп-хлоп-шльоп
Повторне читання казки.
Переказ казки дітьми
Продуктивна діяльність «Сни комашки»
Я вам пропоную зайнятися незвичною
справою: Намалюйте те що могло наснитися сонечку. Діти
виконують задумане с батьками.
Сонечкові наснилося (діти відповідають) батьки записують відповідь дітей.
Замечательная сказка, но пока дается с трудом пересказывание. Есть над чем нам работать)
ОтветитьУдалитьВсе получится ! Вы молодцы.
ОтветитьУдалить