Тема: « Тюльпан»( Малювання зім’ятим
папером)
Мета: дати дітям елементарні знання про перші
весняні квіти (їх зовнішній вигляд,
будову); вчити дітей створювати малюнок квітів зім’ятим папером; розвивати
уяву, творчу фантазію, креативність, відчуття форми та кольору, емоційну
чутливість, дрібну моторику рук; виховувати вміння захоплюватись красою та
різноманітністю природних об’єктів,
охайність у роботі.
Обладнання: папір формату А4 ; фарби, шматочки паперу, тички, презентація "Квіти весни"
Хід заняття
І.Організаційний момент
– Ми не можемо взятись за
ручки, але можемо подарувати один одному посмішку.
Ой, я бачу у вас гарний настрій, оченята у всіх
сяють. Сьогодні ми поговоримо про перші весняні квіти. Але
спочатку уявіть себе квіткою.
Психогімнастика Я квітка
Я- квітка. Я повільно повільно росту,
піднімаюсь. Я від чудового сну прокидаюсь. Я розкриваю свої тоненькі ніжні
пелюстки. Я вмиваю пелюстками своє обличчя. Я – квітка.
ІІ.Основна частина
– Настала прекрасна пора року – весна. Природа
прокидається від довгого сну – яскравіше і тепліше світить сонечко, і з`являються перші квіти.
Бесіда про перші весняні квіти (пролісок,
тюльпан) Презентація
– Подивіться на цю квітку, яка вона гарна.
Якого вона кольору? (Червона). Це тюльпан. Ось ніжка, на якій тримається
квітка. Вона називається «стебло» , повторіть будь ласка. А це листочки. Якого
кольору стеблинка і листочки? (Зелені).
Сьогодні я пропоную намалювати таку квітку
нетрадиційним способом зім’ятим папером
– Зараз я вам покажу як малювати квіти зім’ятим
папером. Уважно подивіться, як я буду малювати. Для цього беремо зім’ятий папір, опускаємо його в фарбу червоного кольору і міцно притискаємо його до аркуша. Ось і вийшла квітка.
– Перед тим як малювати давайте розімнемо наші
пальчики.
Пальчикова гімнастика «Наші квітки»
Наші руки як квіточка,
Пальчики як пелюсточки.
Сонце прокидається –
Квіточка розкриваються. (Пальці, складені в кулак повільно розпрямляються)
Нічка темна наступає
Квіточка засинає. (Пальці, складені в кулак повільно розпрямляються)
А зараз сідайте за столи. Умочіть зім’ятим
папір в червону фарбу та починаємо працювати: притискуємо папірець, вмочений у
фарбу, до стебла квітки (Виконання роботи дітьми. Батьки
допомагають в
процесі роботи.)
– Молодці, дітки! Добре постаралися. Гарний тюльпан вийшов у нас!
ІІІ.
Підсумок
Хто з
вас запам’ятав , як називається ця квітка? Тюльпани бувають різного кольору. І
за бажанням ви можете їх намалювати.
Отличный урок! С удовольствием выполнили задание и даже придумали свои цветы. Спасибо огромное!
ОтветитьУдалитьМи дуже раді що вам сподобалося.
Удалить